Buurthuis YOUnity: Wat begon als een droom, krijgt nu een dak!

Als je vanaf Mikka de bruinrode weg inslaat, volg je de kronkelende weg naar de Mayanja rivier. Onderweg word je begroet door grazend vee en hun herders. Aan de rand van de vallei begint Lukumbi. Vanaf hier zie je de muren van buurthuis YOUnity al staan. Een warm welkom.

Lukumbi is een uitgestrekt dorp langs een relatief smalle, onverharde hoofdweg. Via deze weg kom je bij het hoger gelegen gedeelte van het dorp. Volgens de dorpelingen is dit deel letterlijk en figuurlijk verheven boven het lager gelegen deel van Lukumbi. Omdat er geen elektriciteit is en de bewoners daar relatief arm zijn, worden ze door de rest van het dorp bespot.

‘Daar komt niks goeds vandaan’ is de algemene consensus. En juist daar hebben wij 4 jaar geleden een zaadje geplant. Daar waar volgens de mens niks mogelijk is, gaat God aan het werk. Zoals het kleinste zaadje uitgroeit tot een eeuwenoude boom, zo transformeert Lukumbi.

En zo wordt de plek die door de mens is afgewezen en bespot, de belangrijkste plek van het dorp. Buurthuis YOUnity. De hoeksteen voor een hechte gemeenschap waar iedereen er toe doet.

Deze week start de bouw van het dak, de deuren en de ramen. Het is hartverwarmend om te zien hoe gezegend we zijn met alle steun van onze financiƫle partners, vrijwilligers en verschillende fondsen. Namens de besturen in Nederland & Oeganda en de gemeenschap van Lukumbi, dank!

Wil je ook bijdragen aan de afwerking en inrichting van Buurthuis YOUnity? Of aan de verschillende programma’s die we vanuit het buurthuis organiseren? Klik hier en draag een steentje bij!